Hakkında

RF Elektronik Laboratuvarı 2009 yılında yenilenerek ve genişleyerek Elektrik Elektronik Fakültesi bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

RF Elektronik Laboratuvarı, mikrodalga ve RF sistemler ile devreler üzerine çalışmaktadır. Düşük güçlerden birkaç kW sistemlere kadar geniş bir güç aralığı ile 50 GHz'ye kadar tasarımlar laboratuvar kapsamında gerçeklenebilmektedir.

Laboratuvar olarak benimsediğimiz çalışma sisteminde, sınıf ayrımı yapmaksızın lisans öğrencilerine de bulundukları sınıfa göre yetenekleri ve bilgileri kapsamında görevler verilmektedir. Yorulmak bilmeyen genç ve yetenekli mühendis adayları da projelerde çalışmaktadır. Bu sayede lisans öğrencileri de RF ve mikrodalga projelerinde kendilerini geliştirebilmekte, mezun olduklarında konularında kayda değer bir tecrübe ile iş hayatına atılmaktadır.

Kurulduğu günden bugüne yapılan birçok yayının yanında, öğrencilerin dünya çapındaki katıldığı yarışmalarda da dereceler almaları lisans öğrencilerine olan güvenimizde haklı olduğumuzu ve verilen eğitimin niteliğini defalarca göstermiştir.

En hakiki yol gösterinin ilim olduğu bilinci içerisinde laboratuvardaki çalışmalarımız hız kesmeden devam etmekte, gelişmekte ve büyümekteyiz.

RF Elektronik Laboratuvarı Ailesi